Podłączanie aparatu do komputera

Sony A6000 - test

Sony A6000 możemy uznać za następcę chwalonego przez nas aparatu NEX-6, który miał swoją premierę w 2012 roku. Najnowszy bezlusterkowiec japońskiego producenta został wyposażony w powszechnie używaną matrycę APS-C o rozdzielczości 24-megapikseli. Sensor współpracuje z procesorem obrazu BIONZ X. Całość została zamknięta w oszczędnej, czarnej lub srebrnej obudowie z wyraźnie zaznaczonym gripem.

Największą nowością w A6000 jest hybrydowy autofokus, który według deklaracji producenta ma osiągać czasy ostrzenia 0,06 sekundy. Poza tym AF oferuje aż 179 punktów, kryjąc szeroki zakres kadru. Sony chwali się także świetnymi osiągami w trybie seryjnym (AF śledzący) na poziomie 11 kl/s. Autofokus ma się też charakteryzować wysoką celnością. O tym czy tak jest w rzeczywistości przekonamy się w w naszym teście.

Sony A6000 jest dostępny w cenie 2700 złotych za sam korpus. Przy takiej kwocie aparat będzie konkurował z Olympusem OM-D E-M10, Zobaczmy jak na tle naszej konkurencji poradził sobie najnowszy bezlusterkowiec Sony. Zapraszamy do lektury naszego pełnego testu.

Aparat cyfrowy Sony A1 Body (ILCE-1) + EXTRA DODATKI

Aparat cyfrowy Sony A1 Body (ILCE-1)

Aparat cyfrowy Sony A1 zapewnia nową jakość fotografii i filmów, a jego szybkość i wydajność będą zdecydowaną zaletą dla każdego zawodowego twórcy. Aparat Sony A1 Body (ILCE-1) jest wyposażony w innowacyjne kluczowe podzespoły i technologie, których połączenie zapewnia nieosiągalną przedtem jakość obrazu i szybkość pracy. Użytkownicy profesjonalni mogą więc sprawnie i bez stresów urzeczywistniać swoje twórcze wizje.

50,1 megapiksela i nawet 30 klatek na sekundę

Aparat bezlusterkowy Sony A1 nadzwyczajnie łączy wysoką rozdzielczość z dużą szybkością. Błyskawiczny odczyt danych z 50,1-megapikselowego przetwornika umożliwia zdjęcia seryjne w tempie do 30 kl./s — z użyciem migawki elektronicznej i śledzeniem AF/AE. Oto idealne narzędzie do fotografowania najbardziej ulotnych chwil.

Cicha, niewibrująca migawka

Cicha migawka elektroniczna daje większe możliwości fotografowania w warunkach wykluczających hałas. Brak wibracji pomaga uzyskać wysoką jakość obrazu.

Brak migotania niezależnie od użytej migawki

Kolejna światowa nowość to eliminacja skutków migotania dla migawki elektronicznej i mechanicznej. W sztucznym świetle można teraz korzystać z zalet migawki elektronicznej i robić zdjęcia bez śladu migotania.

Niesamowita rozdzielczość i jakość obrazu

Nowy 50,1-megapikselowy przetwornik CMOS Exmor RS łączy wysoką rozdzielczość i czułość z małą ilością szumu, zapewniając nawet 15-stopniowy zakres dynamiczny. Z kolei nowy procesor obrazu reprodukuje barwy jeszcze dokładniej niż poprzednie modele.

Szeroki zakres czułości ISO: od 100 do 32 000

W wykonanej w technologii BSI matrycy zniwelowano odstępy między soczewkami i zastosowano antyodblaskową powłokę ze szkła. W rezultacie mimo dużej liczby pikseli standardowy zakres ISO wynosi 100–32 000 z możliwością rozszerzenia do ISO 50–102 400.

5-osiowy optyczny stabilizator w korpusie: 5,5 stopnia różnicy

Precyzyjny stabilizator obrazu z czujnikami żyroskopowymi i najnowszymi algorytmami pozwala wydłużyć czas otwarcia migawki o 5,5 stopnia, zapewniając jeszcze lepszy obraz.

System Real-time Eye AF do fotografowania ptaków

Dzięki zaawansowanej technologii rozpoznawania obiektów system Sony Real-time Eye AF dokładnie śledzi oczy ptaka i ustawia na nie ostrość, nawet gdy zmienia się kadrowanie lub ptak zrywa się do lotu. Ta nowatorska funkcja skutecznie rozwiązuje wiele problemów przy fotografowaniu ptactwa.

Lepszy system Real-time Eye AF do zdjęć zwierząt

Funkcja Real-time Eye AF do zwierząt ta, opracowana początkowo do fotografowania psów i kotów, wykorzystuje zaawansowane technologie rozpoznawania obiektów, by niezawodnie utrzymywać ostrość na oczach zwierzęcia — nawet obróconego do góry nogami.

Funkcja Real-time Eye AF

System Real-time Eye AF aparatu bezlusterkowego Sony A1 jest oparty na najnowocześniejszej technologii sztucznej inteligencji i ulepszonych algorytmach Fast Hybrid AF. Śledzenie oczu ludzkich i ustawianie na nie ostrości działa około 30% dokładniej niż w aparacie cyfrowym Sony A9 II.

Śledzenie w czasie rzeczywistym

Gdy wybierzesz obiekt i wciśniesz do połowy spust migawki, aparat Sony A1 zacznie automatycznie śledzić i utrzymywać ostrość. Włącz funkcję „Priotytet twarzy/oczu w AF”, by z pomocą sztucznej inteligencji efektywnie śledzić oczy ludzi, zwierząt lub ptaków.

Szybkie, dokładne śledzenie AF w szerokiej strefie

Umieszczony w płaszczyźnie ogniskowej autofokus aparatu Sony A1 wykorzystuje czuły, szybki i dokładny system wykrywania fazy. 50,1-megapikselowa matryca i procesor BIONZ XR umożliwiają użycie 759 pól AF z wykrywaniem fazy pokrywających około 92% kadru.

Nagrania w formacie nowej generacji — 8K 30p

Nowy przetwornik i procesor BIONZ XR aparatu α1 pozwalają nagrywać nadzwyczaj realistyczne filmy w rozdzielczości 8K (7680 × 4320) 30p — cztery razy wyższej niż 4K — z systemami Real-time Tracking i Real-time Eye AF. Materiał filmowy 8K zwiększa elastyczność podczas montażu filmów 4K.

Nagrywanie filmów 4K z szybkością aż 120 kl./s

Aparat α1 pozwala na wewnętrzny zapis filmów 4K z szybkością do 120 kl./s i ich późniejsze płynne odtwarzanie w nawet pięciokrotnie zwolnionym tempie. Aby uzyskać jeszcze lepszy obraz, można wybrać 10-bitowe próbkowanie chrominancji 4:2:2, dostępne w trybach kompresji Long-GOP i Intra (All-I)21. Nowy przetwornik obrazu i procesor BIONZ XR przyczyniają się do zmniejszenia zniekształceń obrazu.

Filmowanie z Real-time Eye AF i Real-time Tracking

Procesor BIONZ XR znacznie lepiej wykrywa obiekty, dzięki czemu dokładniej śledzi oczy ludzkie w szerszym zakresie ustawień głowy. Funkcja ta działa również w trybach nagrywania 8K i 4K 120p.

16-bitowe dane wyjściowe RAW

Aparat α1 z podłączonym przez HDMI zewnętrznym rejestratorem umożliwia zapis 16-bitowego materiału RAW, zwiększającego elastyczność w postprodukcji. Materiał RAW można reprodukować przez HDMI także podczas nagrywania obrazu 4K na wewnętrzny nośnik.

Filmowy wygląd S-Cinetone

Aparat α1 jest wyposażony w matrycę kolorów S-Cinetone, która nadaje piękny wygląd kolorom i odcieniom skóry w nagraniach z kamer FX9, FX6 i innych modeli Cinema Line. S-Cinetone spełnia rosnące zapotrzebowanie na bardziej ekspresywną głębię. Zapewnia naturalne tony ze środka skali, niezbędne do uzyskania kolorystyki zdrowej skóry, jak również łagodne kolory i atrakcyjne światła.

Stabilizator obrazu z trybem „aktywnym”

Nowy tryb „aktywny” przeznaczony do filmowania gwarantuje dużą efektywność 5-osiowej optycznej stabilizacji obrazu przy filmowaniu z ręki. Dzięki wykorzystaniu zdolności procesora BIONZ XR do przetwarzania obrazu w czasie rzeczywistym można uzyskać optymalną kompensację w każdym formacie, łącznie z 4K26. Co więcej, nie wpływa to na małe wymiary i mobilność systemu α.

Podłączanie aparatu do komputera

W przypadku zdalnego rejestrowania obrazów ustabilizuj aparat za pomocą statywu lub w inny sposób, a następnie podłącz aparat do komputera.

Sposoby podłączania i konfiguracji zależą od modelu.

W przypadku korzystania z aparatu ILCE-1 Aparat ten można podłączyć przez USB za pośrednictwem przewodu USB, przewodowego połączenia sieci LAN lub połączenia bezprzewodowego W-Fi. Z poziomu aparatu przeprowadź poniższą konfigurację. MENU → (Sieć) → [Poł. ze smartfon.] → [Poł. ze smartfonem] → [WYŁ.]

(Sieć) → [Poł. ze smartfon.] → [Poł. ze smartfonem] → [WYŁ.] MENU → (Sieć) → [Transfer/Zdalny] → [Fun. Zdal. sterow. PC] → [Zdalne sterow. PC] → [WŁ.] Z poziomu aparatu w pozycji [Met.poł.Zdal.ster.PC] wybierz jedną z poniższych opcji. [USB] Podłącz aparat do komputera za pośrednictwem znajdującego się w zestawie przewodu USB. [prz. sieci LAN] Podłącz aparat do komputera za pośrednictwem typowego, dostępnego na rynku kabla sieciowego LAN. Po podłączeniu należy przeprowadzić parowanie aparatu z komputerem. Podłącz aparat do komputera lub koncentratora przełączającego za pośrednictwem kabla sieciowego LAN. Wybierz [Fun. Zdal. sterow. PC] → [Parowanie], aby przeprowadzić parowanie aparatu z poziomu aplikacji Remote.

W aparacie w pozycji [Poł. bez parowania] ustaw opcję [Aktywne], aby nawiązać połączenie bez parowania. [Wi-Fi Direct] Podłącz aparat do komputera za pośrednictwem sieci Wi-Fi z pominięciem punktu dostępu. Wybierz [Fun. Zdal. sterow. PC] → [Info. o Wi-Fi Direct], aby wyświetlić identyfikator SSID i hasło aparatu. Nawiąż połączenie Wi-Fi z aparatem z poziomu komputera, wykorzystując wyświetlony identyfikator SSID i hasło. [Poł.z pkt.d.Wi-Fi] Podłącz aparat do komputera za pośrednictwem sieci Wi-Fi przez punkt dostępu. Konieczne jest przeprowadzenie parowania aparatu i komputera. (Sieć) → [Wi-Fi] → [WPS przycisk] lub [Ust. punktu dostępu], aby podłączyć aparat i komputer do tego samego punktu dostępu. Wybierz(Sieć) → [Wi-Fi] → [WPS przycisk] lub [Ust. punktu dostępu], aby podłączyć aparat i komputer do tego samego punktu dostępu. Wybierz [Fun. Zdal. sterow. PC] → [Parowanie], aby przeprowadzić parowanie aparatu z poziomu aplikacji Remote.

W aparacie w pozycji [Poł. bez parowania] ustaw opcję [Aktywne], aby nawiązać połączenie bez parowania. Na komputerze uruchom aplikację Remote . Klikając dwukrotnie w oknie wyboru urządzeń, wybierz aparat, który będzie używany do zdalnego rejestrowania.

W przypadku korzystania z aparatu ILCE-7SM3, ILME-FX3 Aparat można podłączyć przez USB za pośrednictwem przewodu USB lub połączenia bezprzewodowego Wi-Fi. Z poziomu aparatu przeprowadź poniższą konfigurację. MENU → (Sieć) → [Transfer/Zdalny] → [Steruj ze smartfonu] → [Steruj ze smartfonu] → [WYŁ.]

(Sieć) → [Transfer/Zdalny] → [Steruj ze smartfonu] → [Steruj ze smartfonu] → [WYŁ.] MENU → (Sieć) → [Transfer/Zdalny] → [Fun. Zdal. sterow. PC] → [Zdalne sterow. PC] → [WŁ.] Z poziomu aparatu w pozycji [Met.poł.Zdal.ster.PC] wybierz jedną z poniższych opcji. [USB] Podłącz aparat do komputera za pośrednictwem znajdującego się w zestawie przewodu USB. [Wi-Fi Direct] Podłącz aparat do komputera za pośrednictwem sieci Wi-Fi z pominięciem punktu dostępu. Wybierz [Fun. Zdal. sterow. PC] → [Info. o Wi-Fi Direct], aby wyświetlić identyfikator SSID i hasło aparatu. Nawiąż połączenie Wi-Fi z aparatem z poziomu komputera, wykorzystując wyświetlony identyfikator SSID i hasło. [Poł.z pkt.d.Wi-Fi] Podłącz aparat do komputera za pośrednictwem sieci Wi-Fi przez punkt dostępu. Konieczne jest przeprowadzenie parowania aparatu i komputera. (Sieć) → [Wi-Fi] → [WPS przycisk] lub [Ust. punktu dostępu], aby podłączyć aparat i komputer do tego samego punktu dostępu. Wybierz(Sieć) → [Wi-Fi] → [WPS przycisk] lub [Ust. punktu dostępu], aby podłączyć aparat i komputer do tego samego punktu dostępu. Wybierz [Fun. Zdal. sterow. PC] → [Parowanie], aby przeprowadzić parowanie aparatu z poziomu aplikacji Remote. Na komputerze uruchom aplikację Remote . Klikając dwukrotnie w oknie wyboru urządzeń, wybierz aparat, który będzie używany do zdalnego rejestrowania.

W przypadku korzystania z aparatu ILCE-9M2/7RM4A/7RM4/7C Aparat ten można podłączyć przez USB za pośrednictwem przewodu USB, przewodowego połączenia sieci LAN* lub połączenia bezprzewodowego Wi-Fi.

* Obsługiwane urządzenia : ILCE-9M2 Z poziomu aparatu przeprowadź poniższą konfigurację. MENU → (Sieć) → [Steruj ze smartfonu] → [Steruj ze smartfonu] → [WYŁ.]

(Sieć) → [Steruj ze smartfonu] → [Steruj ze smartfonu] → [WYŁ.] MENU → (Sieć) → [Fun. Zdal. sterow. PC] → [Zdalne sterow. PC] → [WŁ.] Z poziomu aparatu w pozycji [Met.poł.Zdal.ster.PC] wybierz jedną z poniższych opcji. [USB] Podłącz aparat do komputera za pośrednictwem znajdującego się w zestawie przewodu USB. [prz. sieci LAN] (tylko ILCE-9M2) Podłącz aparat do komputera za pośrednictwem typowego, dostępnego na rynku kabla sieciowego LAN. Po podłączeniu należy przeprowadzić parowanie aparatu z komputerem. Podłącz aparat do komputera lub koncentratora przełączającego za pośrednictwem kabla sieciowego LAN. Wybierz [Fun. Zdal. sterow. PC] → [Parowanie], aby przeprowadzić parowanie aparatu z poziomu aplikacji Remote.

Jeśli w kamerze dostępna jest opcja [Poł. bez parowania], ustaw ją na [Aktywne], aby nawiązać połączenie bez parowania. [Wi-Fi Direct] Podłącz aparat do komputera za pośrednictwem sieci Wi-Fi z pominięciem punktu dostępu. Wybierz [Fun. Zdal. sterow. PC] → [Info. o Wi-Fi Direct], aby wyświetlić identyfikator SSID i hasło aparatu. Nawiąż połączenie Wi-Fi z aparatem z poziomu komputera, wykorzystując wyświetlony identyfikator SSID i hasło. [Poł. z pkt. dost. Wi-Fi] Podłącz aparat do komputera za pośrednictwem sieci Wi-Fi przez punkt dostępu. Konieczne jest przeprowadzenie parowania aparatu i komputera. (Sieć) → [Ustawienia Wi-Fi] → [WPS przycisk] lub [Ust. punktu dostępu], aby podłączyć aparat i komputer do tego samego punktu dostępu. Wybierz(Sieć) → [Ustawienia Wi-Fi] → [WPS przycisk] lub [Ust. punktu dostępu], aby podłączyć aparat i komputer do tego samego punktu dostępu. Wybierz [Fun. Zdal. sterow. PC] → [Parowanie], aby przeprowadzić parowanie aparatu z poziomu aplikacji Remote.

Jeśli w kamerze dostępna jest opcja [Poł. bez parowania], ustaw ją na [Aktywne], aby nawiązać połączenie bez parowania. Na komputerze uruchom aplikację Remote . Klikając dwukrotnie w oknie wyboru urządzeń, wybierz aparat, który będzie używany do zdalnego rejestrowania.

W przypadku korzystania z aparatu ILCE-7M4 Aparat można podłączyć przez USB za pośrednictwem przewodu USB lub połączenia bezprzewodowego Wi-Fi.

Upewnij się, że aparat nie został wcześniej podłączony do smartfona. Z poziomu aparatu przeprowadź poniższą konfigurację. MENU → (Sieć)→[Transfer/Zdalny]→[Fun. Zdal. sterow. PC]→[Zdalne sterow. PC]→[WŁ.] Z poziomu aparatu w pozycji [Met.poł.Zdal.ster.PC] wybierz jedną z poniższych opcji. [USB] Podłącz aparat do komputera za pośrednictwem znajdującego się w zestawie przewodu USB. [Wi-Fi Direct] Podłącz aparat do komputera za pośrednictwem sieci Wi-Fi z pominięciem punktu dostępu. Wybierz [Fun. Zdal. sterow. PC] → [Info. o Wi-Fi Direct], aby wyświetlić identyfikator SSID i hasło aparatu. Nawiąż połączenie Wi-Fi z aparatem z poziomu komputera, wykorzystując wyświetlony identyfikator SSID i hasło. [Poł.z pkt.d.Wi-Fi] Podłącz aparat do komputera za pośrednictwem sieci Wi-Fi przez punkt dostępu. Konieczne jest przeprowadzenie parowania aparatu i komputera. (Sieć) → [Wi-Fi] → [WPS przycisk] lub [Ust. punktu dostępu], aby podłączyć aparat i komputer do tego samego punktu dostępu. Wybierz(Sieć) → [Wi-Fi] → [WPS przycisk] lub [Ust. punktu dostępu], aby podłączyć aparat i komputer do tego samego punktu dostępu. Wybierz [Fun. Zdal. sterow. PC] → [Parowanie], aby przeprowadzić parowanie aparatu z poziomu aplikacji Remote. Na komputerze uruchom aplikację Remote . Klikając dwukrotnie w oknie wyboru urządzeń, wybierz aparat, który będzie używany do zdalnego rejestrowania.

W przypadku korzystania z aparatu ZV-E10 Aparat można podłączyć przez USB za pośrednictwem przewodu USB lub połączenia bezprzewodowego Wi-Fi. Z poziomu aparatu przeprowadź poniższą konfigurację. MENU → (Sieć) → [Poł. ze smartfonem] → [Poł. ze smartfonem] → [WYŁ.]

(Sieć) → [Poł. ze smartfonem] → [Poł. ze smartfonem] → [WYŁ.] MENU → (Sieć) → [Fun. Zdal. sterow. PC] → [Zdalne sterow. PC] → [WŁ.] Z poziomu aparatu w pozycji [Met.poł.Zdal.ster.PC] wybierz jedną z poniższych opcji. [USB] Podłącz aparat do komputera za pośrednictwem znajdującego się w zestawie przewodu USB. [Wi-Fi Direct] Podłącz aparat do komputera za pośrednictwem sieci Wi-Fi z pominięciem punktu dostępu. Wybierz [Fun. Zdal. sterow. PC] → [Info. o Wi-Fi Direct], aby wyświetlić identyfikator SSID i hasło aparatu. Nawiąż połączenie Wi-Fi z aparatem z poziomu komputera, wykorzystując wyświetlony identyfikator SSID i hasło. [Poł. z pkt. dost. Wi-Fi] Podłącz aparat do komputera za pośrednictwem sieci Wi-Fi przez punkt dostępu. Konieczne jest przeprowadzenie parowania aparatu i komputera. (Sieć) → [Ustawienia Wi-Fi] → [WPS przycisk] lub [Ust. punktu dostępu], aby podłączyć aparat i komputer do tego samego punktu dostępu. Wybierz(Sieć) → [Ustawienia Wi-Fi] → [WPS przycisk] lub [Ust. punktu dostępu], aby podłączyć aparat i komputer do tego samego punktu dostępu. Wybierz [Fun. Zdal. sterow. PC] → [Parowanie], aby przeprowadzić parowanie aparatu z poziomu aplikacji Remote. Na komputerze uruchom aplikację Remote . Klikając dwukrotnie w oknie wyboru urządzeń, wybierz aparat, który będzie używany do zdalnego rejestrowania.

W przypadku korzystania z aparatu ZV-1 Aparat ten można podłączyć przez USB za pośrednictwem przewodu USB. Z poziomu MENU w aparacie przeprowadź poniższą konfigurację. MENU → (Sieć) → [Steruj ze smartfonu] → [Steruj ze smartfonu] → [WYŁ.]

(Sieć) → [Steruj ze smartfonu] → [Steruj ze smartfonu] → [WYŁ.] MENU → (Sieć) → [Fun. Zdal. sterow. PC] → [Zdalne sterow. PC] → [WŁ.] Podłącz aparat do komputera za pośrednictwem przewodu USB. Na monitorze aparatu pojawi się napis „ Łączenie... ”. Na komputerze uruchom aplikację Remote . Klikając dwukrotnie w oknie wyboru urządzeń, wybierz aparat, który będzie używany do zdalnego rejestrowania.

Write a Comment