Jaki aparat Sony? Przewodnik po bezlusterkowcach Sony A6x00

Aparat cyfrowy Sony A7 III + FE 24-105 mm F4 G OSS (SEL24105G)

Aparat cyfrowy Sony A7 III + FE 24-105 mm F4 G OSS (SEL24105G)

Przeznaczenie

Alfa 7 III to trzecia odsłona pełnoklatkowego bezlusterkowca klasy premium należącego do systemu Sony. Zastosowanie nowo opracowanej matrycy o rozdzielczości 24.2 MPx z 5 osiową stabilizacją pozwala rejestrować niezwykle realistyczne zdjęcia i filmy w rozdzielczości 4K. Szeroki zakres dynamiczny wraz z szybkim i celnym autofokusem pozwalają na fotografowanie w najróżniejszych warunkach oświetleniowych, natomiast uszczelniona obudowa nie obawia się trudnych warunków atmosferycznych. Wszystko to sprawia, że A7 III to wszechstronne urządzenie, które sprawdzi się w wielu zastosowaniach.

Cechy i korzyści

Nowa matryca o dużej rozdzielczości Sercem aparatu jest pełnoklatkowa matryca CMOS Exmor R o rozdzielczości 24.2 MPx. Jest ona wspierana przez procesor BIONZ X wyróżniający się potężną mocą obliczeniową - zwiększoną o około 80% w stosunku do modelu Sony A7 II. Tak zaawansowane komponenty pozwalają uzyskać zdjęcia i filmy w wysokiej rozdzielczości wyróżniające się zakresem dynamicznym sięgającym 15 stopni EV. Dodatkową zaletą A7III jest szeroki zakres czułości ISO (50-204 800), pozwalający na fotografowanie w niemal każdych warunkach oświetleniowych, od pełnego słońca po ciemne pomieszczenia.

Pliki mogą być zapisywane w 14-bitowym formacie RAW. Format ten wyróżnia się ogromem zapisywanych danych, które możesz wykorzystać podczas późniejszej obróbki na komputerze.

Stabilne zdjęcia z ręki

A7 III podobnie jak poprzednik - model A7 II, posiada 5-osiową stabilizację obrazu. Jednakże w nieniejszej wersji jej wydajność została zwiększona do imponujących 5 stopni EV. W praktyce oznacza to, że możesz wykonać nieporuszone zdjęcia przy zastosowaniu ... 32-krotnie dłuższego czasu naświetlania (jest to wartość maksymalna). Ponadto zastosowanie takiego rozwiązania pozwala na korzystanie z dobrodziejstw stabilizacji ze wszystkimi wykorzystywanymi obiektywami.

Stabilizacja matrycy doskonale sprawdza się również przy filmowaniu w wielu sytuacjach zastępując posiadanie dodatkowych stabilizatorów i gimbali.

Nowatorski autofokus i szybka praca

Niniejszy aparat firmy Sony wykorzystuje nowatorską techonlogię 4D Focus znacznie poprawiającą charakterystykę pracy automatycznego ustawiania ostrości. A7III posiada aż 425 pól z detekcją kontrastu, a także czujnik z 693 polami detekcji fazy analogiczny do zastosowanego w modelu α9. Taka budowa systemu AF pozwala na pokrycie około 93% kadru polami AF pozwalając na ostrzenie w dowolny fragment kadru. W stosunku do A7II poprawiono również pracę AF w słabych warunkach oświetleniowych, w takiej sytuacji model A7III potrafi ustawić ostrość prawie dwa razy szybciej niż druga odsłona linii A7.

Nie ulega wątpliwości, że A7III to aparat wybijający się na tle konkurencji pod wieloma względami, nie inaczej jest w przypadku zdjęć seryjnych. Możliwe jest nawet wykonanie 10 zdjęć na sekundę, natomiast długość serii (liczba wykonanych zdjęć) zależy od formatu zapisywanych plików i prezentuje się następująco:

do 177 obrazów JPEG

do 89 obrazów RAW (z kompresją)

do 40 obrazów RAW (bez kompresji)

Filmy 4K

Zaawansowane funkcje fotograficzne to nie jedyne zalety omawianego aparatu. Ciekawostką, która pozwoli Ci się rozwinąć jest filmowanie w rozdzielczości 4K (3840 x 2160 pikseli). W tym trybie aparat wykorzystuje pełną szerokość przetwornika. Niezwykle ważny jest również proces rejestracji obrazu, w trakcie którego piksele nie są łączone w grupy. Aparat rejestruje wtedy znacznie więcej danych niż jest to niezbędne do uzyskania rozdzielczości 4K. Dopiero w drugim etapie materiał jest przekształcany do rozdzielczości 4K, dzięki czemu wyróżnia się niespotykaną szczegółowością i głębią.

Osoby interesujące się filmowaniem od dłuższego czasu docenią możliwość wyboru profilu obrazu HLG pozwalającego na uzyskanie naturalnych obrazów 4K HDR na wyświetlaczach zgodnych z tą technologią. Użytkownicy mają również dostęp do krzywych gamma (S-Log2 i S-Log3) ułatwiających uzyskanie odpowiedniej kolorystyki podczas obróbki na komputerze. Natomiast miłośnicy efektu slow-motion mogą rejestrować filmy o rozdzielczości FullHD w 120 klatkach na sekundę.

Szeroka gama akcesoriów dodatkowych, jak mikrofony, rejestratory czy stabilizatory pozwolą rozbudować aparat pod kątem profesjonalnego zestawu filmowego.

Ergonomia

Komfort używania aparatu jest jednym z ważniejszych czynników decydujących o tym czy będziemy używać go z przyjemnością. Wiedzą o tym inżynierowie firmy Sony, którzy wyposażyli A7III w przyciski funkcyjne (Fn), menu, wyświetlanie obrazu, porządkowanie zdjęć zaraz po ich wykonaniu. Funkcje te działają również podczas transferu zdjęć z bufora do karty pamięci. Jak przystało na korpus kierowany do entuzjastów nie mogło zabraknąć dwóch slotów na karty pamięci oraz wielu przycisków programowalnych, w obecnej wersji jest ich aż 11 i można do nich przypisać łącznie 81 funkcji. Ponadto poprawiono również zarządzanie energią, dzięki czemu można zrobić do 710 zdjęć na jednym akumulatorze.

Aby usprawnić udostępnianie zdjęć aparat wyposażono w technologie Wi-Fi pozwalającą na przesyłanie zdjęć do smartfona, tableta lub serwera FTP.

Ruchomy, 2.95-calowy ekran LCD

Urządzenie zostało wyposażone w uchylny ekran LCD o rozdzielczości 0.91 miliona punktów. Ruchomy ekran ułatwia kadrowanie z nietypowej perspektywy co przydaje się zarówno podczas fotografowania jak i filmowania. Wysoka rozdzielczość ekranu oraz wierne odwzorowanie barw pozwala ocenić efekt już podczas kadrowania.

Wizjer elektroniczny o dużej rozdzielczości

Zastosowany w aparacie wizjer elektroniczny o rozdzielczości ponad 2mln punktów wyrożnia się doskonałą szczegółowością obrazu. Pokrycie kadru wynoszące 100% pozwala na zaobserwowanie dokładnie tego co znajdzie się finalnie na zdjęciu. W wizjerze elektronicznym jeszcze przed zrobieniem zdjęcia widać dokładne efekt wybranych ustawień, w tym wszelkego rodzaju filtrów. Rozwiązanie takie pozwala na ocenienie zdjęcia jeszcze przed wykonaniem. Wizjer elektroniczny idealnie sprawdza się również do przeglądania zdjęć w ostrym słońcu, gdzie widoczność na wyświetlaczu jest ograniczona.

Solidna, uszczelniana obudowa

Obudowa aparatu Sony A7 III została wykonana z lekkiego oraz bardzo wytrzymałego stopu magnezu. W połączeniu z licznymi uszczelnieniami doskonale sprawdzi się w trudnych warunkach, które niejednokrotnie występują podczas pracy reportera czy podróżnika. Możesz więc zabrać aparat wszędzie gdzie tego potrzebujesz i używać wtedy gdy potrzebujesz, niezależnie od pogody. Aparat poradzi sobie zarówno na śniegu, jak i lekkim deszczu.

Dodatkowe funkcjonalności w dedykowanych aplikacjach

Aparaty Sony umożliwiają wgranie dodatkowych aplikacji usprawniających użytkowanie aparatu. Aplikację dostępne są na stronie

Nagrody i wyróżnienia

Najlepszy specjalistyczny, bezlusterkowy, aparat pełnoklatkowy Model A7 III to zdobywca prestiżowej nagrody TIPA (2018) dla najlepszego bezlusterkowego aparatu pełnoklatkowego. Technical Image Press Association to globalna organizacja, zrzeszająca czasopisma o tematyce związanej z fotografią i obrazowaniem.

Pełny opis produktu dostępny jest na stronie internetowej producenta: https://www.sony.pl/electronics/aparaty-z-wymiennymi-obiektywami/ilce-7m3-body-kit

Obiektyw Sony FE 24-105 mm F4 G OSS (SEL24105G)

FE 24-105 f/4.0 G OSS to obiektyw o bardzo szerokim zastosowaniu dedykowany do aparatów bezlusterkowych z matrycą pełnoklatkową. Szeroki zakres ogniskowych pozwoli na fotografowanie zarówno rozległych krajobrazów jak i "ciasnych" portretów. Wbudowana w obiektyw stabilizacja obrazu oprócz możliwości wydłużenia czasu naświetlania doskonale sprawdzi się podczas filmowania eliminując drgania obrazu.

Cechy i korzyści

Uniwersalność zastosowań

Dzięki szerokiemu zakresowi najczęściej używanych ogniskowych obiektyw FE 24-105 f/4.0 G OSS doskonale sprawdzi się niemal w każdego typu fotografii, od planów ogólnych do detali. W połączeniu z niewielką wagą (663 gramy) oraz stosunkowo dużą jasnością f/4,0 idealnie sprawdzi się do całodniowych wypraw. Zakres ogniskowych 24-105 pozwala też na wykonanie całego reportażu, np. ślubnego korzystając tylko z jednego obiektywu. Stała jasność oraz stabilizacja doskonale sprawdzą się podczas filmowania pozwalając na nagranie wysokiej jakości filmu z wykorzystaniem tylko tego jednego obiektywu.

Wysoka jakość optyczna

Zaawansowana konstrukcja optyczna obejmuje 17 elementów w 14 grupach obiektyw wyróżnia bardzo wysoka jakość optyczna. Jest to zasługa 4 soczewek asferycznych, w tym 2 typu AA. Aberrację chromatyczną z kolei kompensują 3 soczewki z niskodyspersyjnego szkła ED. Rozdzielczość optyczna dopasowana jest do wymagających matryc o dużej rozdzielczości. Wysoką rozdzielczość potwierdzają wykresy MTF.

Szybki i precyzyjny system AF Zastosowany w obiektywie wyjątkowo szybki i cichy silnik DDSSM wyróżnia się dużą szybkością działania i cichą pracą. Takie rozwiązanie sprawia, że obiektyw nadaje się również do szybkich zdjeć oraz filmów. Cicha praca systemu AF pozwala również na dyskretne fotografowanie np. w trakcie ślubów.

9-listków przysłony

Maksymalna ognioskowa wynosząca 105 mm oraz wartości do niej zbliżone doskonale sprawdzą się w fotografii portretowej. W połączeniu z dużą jasnością f/4,0 oraz kołową, 9-listkową przysłoną pozwalają na uzyskanie ciekawie rozmytego tła (tzw. bokeh) z wyodrębnieniem głównego planu. Mininalna odległość ogniskowania wynosząca zaledwie 38 cm pozwoli na fotografowanie detali w dużej skali odwzorowania.

Niewielka waga i wymiary

Pomimo dużego zakresu ogniskowych oraz dużej jasności waga obiektywu wynosi jedynie 663 gramy. W połączeniu z poręcznymi aparatami bezlusterkowymi tworzy wyważony zestaw idealnie nadający się na długie wyprawy.

Uszczelniana obudowa i programowalny przycisk

Konstrukcja obiektywu jest odporna na działanie wilgoci i pyłu, a przednia soczewka została pokryta warstwą fluoru, która zapobiega osadzaniu się na niej pyłu, wody, tłuszczu i innych zanieczyszczeń. Razem z uszczelnianymi aparatami Sony może być używany w niekorzystnych warunkach atmosferycznych.

Programowalny przycisk blokady ostrości Umieszczony na obudowie przycisk blokady ostrości może zostać zaprogramowalny jedną z wielu funkcji dodstępnych w aparacie. Możesz więc ulobione funkcje mieć zawsze pod ręką bez konieczności szukania ich w menu i bez straty czasu.

Sklep, Opinie, Ceny w Morele.net

Aparat kompaktowy — zobacz jego możliwości

Małe aparaty fotograficzne — niewielki rozmiar, wiele możliwości

Postaw na jakość, wybierając aparat kompaktowy

Aparat kompaktowy Nikon to doskonały sposób na rozpoczęcie swojej przygody z fotografią. Z racji niewielkich rozmiarów możesz zabrać go ze sobą wszędzie, a modele takie jak Instax Mini świetnie sprawdzą się do upamiętniania spotkań z przyjaciółmi. Aparaty cyfrowe nie są już tak popularne, jak kiedyś, jednak nadal mogą stworzyć zadowalające zdjęcia zwłaszcza dla początkującego. Nie bój się spróbować swoich sił w fotografii, zwłaszcza jeśli masz w swoich rękachDobry aparat kompaktowy charakteryzuje się odpowiednimi parametrami technicznymi. Jednym z nich jest rozdzielczość efektywna, którą podaje się w ją na poziomie około 20 milionów punktów, co zdecydowanie wskazuje na wysoki poziom wykonania. Drugim istotnym parametrem jest zoom optyczny. Aparaty kompaktowe Fujifilm w ofercie oferują modele o wartości od x2.9 do x65 zoomu. Nawet najlepszy aparat kompaktowy nie będzie idealny, jeśli ogniskowa i zamontowana matryca są źle dobrane. Aby tego uniknąć, wybierz sprawdzonei inne oferowane modele, takie jak aparat kompaktowy Sony w ofercie Aparat dla amatora nie musi kosztować wiele, zwłaszcza gdy nie zależy Ci na dodatkowej funkcji kamerowania. Jeśli jednak jest inaczej, zwróć uwagę, jaką rozdzielczość posiada danylub inny.Inspirując się starodawnym sposobem wywoływania zdjęć, możesz zorganizować to samo na swojej imprezie lub spotkaniu z rodziną. Wystarczy, że wypróbujesz, który ma funkcję druku zdjęcia zaraz po jego wykonaniu. Zatrzymasz w ten sposób swoje radosne wspomnienia i uzyskasz pamiątkę na całe życie. Aparaty kompaktowe Panasonic wyposażone są w integrację wyświetlacza z urządzeniem, dzięki czemu w każdej chwili możesz podejrzeć, jak wygląda sceneria. Jeśli wiesz, że Twoja fotografia będzie zawierała w sobie zdjęcia robione na szerokim planie, wybierz wygodny aparat szerokokątny. Jego wysoka funkcjonalność sprawi, że bardzo szybko rozwiniesz swoje umiejętności. Profesjonalni fotografowie mający aparaty kompaktowe Canon niemal zawsze korzystają z dodatkowego wsparcia, jakim jest stabilizator obrazu do uwieczniania przedmiotów lub osób w ruchu. Pamiętaj, aby Twoje prace dały się odtworzyć w najpopularniejszych formatach typu JPEG, RAW czy wiele ustawień oraz filtrów, dzięki którym możesz bawić się parametrami obiektywu i testować nowe rozwiązania. Jeżeli chcesz się dowiedzieć, jaki model na to pozwala, sprawdź aktualny ranking aparatów kompaktowych umieszczony na renomowanych stronach. Wśród nich panuje podział ze względu na specyfikację techniczną, ale również inne określenia. Jednym z nich jest kategoria aparatów wodoszczelnych, idealnych do fotografii podwodnej. W efekcie otrzymujesz zachwycające zdjęcia świata, którego na co dzień nie widać z takiej perspektywy. Prócz tego pamiętaj, jakie ciekawe funkcje ma aparat kompaktowy Polaroid.

Jaki aparat Sony? Przewodnik po bezlusterkowcach Sony A6x00

Bezlusterkowce z rodziny Sony A6x00 to wyjątkowo popularne i cenione przez wielu aparaty. Należy do niej kilka modeli i choć na pierwszy rzut oka wyglądają one bardzo podobnie, to niektóre z nich dedykowane są osobom rozpoczynającym swoją przygodę z fotografią, a inne – bardzo zaawansowanym użytkownikom. Jak je od siebie odróżnić? Czym różni się najtańszy model Sony A6000 od 6100, 6300, 6500 i 6600? No i jaki bezlusterkowiec Sony będzie odpowiedni dla Ciebie?

Jaki bezlusterkowiec Sony A6X00 będzie dla Ciebie najlepszy?

Sony to jeden z najpopularniejszych producentów bezlusterkowców, które zarówno wśród amatorów, jak i profesjonalistów cieszą się dużym uznaniem. Szczególnie popularne są bezlusterkowce z matrycą APS-C. Stanowią one sporą część oferty producenta i są naprawdę chętnie wybierane ze względu na fakt, że wśród nich da się znaleźć modele zarówno dla amatorów fotografii, jak i bardzo wymagających użytkowników, którzy mimo wszystko nie potrzebują pełnoklatkowego modelu z rodziny Sony A7. Jak wybrać idealny model dla siebie? Bardzo istotne jest odpowiedzenie sobie na pytanie, czego tak naprawdę oczekujecie od sprzętu. Jeśli bowiem jesteście filmowcami i najważniejsza jest dla Was wewnętrzna stabilizacja matrycy, jakość nagrywania w 4K oraz mnogość profili filmowych i trybów, to modele takie jak Sony A6000, Sony A6100, a nawet A6300 nie spełnią Waszych wymagań. Natomiast w przypadku mniej zaawansowanych użytkowników, którzy oczekują głównie dobrej jakości wykonywanych zdjęć, niewielkich wymiarów i nie mają wygórowanych oczekiwań dotyczących funkcjonalności i ergonomii aparatu, zakup modeli takich jak Sony A6400, A6500, A6600 okaże się jedynie wyrzuceniem ciężko zarobionych pieniędzy w błoto.

Bezlusterkowce Sony A6x00 to naprawdę zaawansowane i uniwersalne aparaty. Oznacza to, że świetnie sprawdzą się zarówno w fotografii portretowej, jak i krajobrazowej.

Bezlusterkowce Sony: dla kogo Sony A6000?

Bezlusterkowiec Sony A6000

Sony A6000 to najstarszy model z rodziny Sony A6x00, który swoją premierę miał w 2014 roku. Nie oznacza to jednak, że nie warto zwrócić na niego uwagi. To wciąż jeden z najlepszych budżetowych bezlusterkowców na rynku. Polecamy go przede wszystkim tym osobom, które chcą zacząć swoją przygodę z fotografią i chcą, aby ich nowy aparat był lekki, mały, poręczny i gwarantował dobrą jakość zdjęć. Wszystko to dzięki dobrej jakości elektronicznemu wizjerowi OLED (w tej kwocie jest to rzadko spotykany dodatek), gwarantującej wysoką jakość obrazu matrycy APS-C (to jeden z dwóch bezlusterkowców za około 2000 złotych, który wyposażono w sensor tej klasy) oraz szybkiemu autofokusowi z funkcją śledzenia obiektu. Nie bez znaczenia pozostaje również możliwość ładowania przy pomocy powerbanka, przez co jest on jednym z niewielu modeli, które tak dobrze sprawdzą się w trakcie długich podróży.

Bezlusterkowce Sony: dla kogo Sony A6100?

Bezlusterkowiec Sony A6100

Sony A6100 jest jednym z trzech najnowszych aparatów z matrycą APS-C w ofercie japońskiego producenta. W gruncie rzeczy model ten jest udoskonaloną wersją najtańszego aparatu A6000, a więc najlepszego bezlusterkowca za około 2000 złotych. I choć zbyt wiele nie zmieniło się w przypadku obudowy (w dalszym ciągu zbudowana jest ona z plastiku, a układ przycisków pozostał bez zmian), to nie obyło się bez kilku istotny usprawnień, dzięki którym następca stał się jeszcze lepszy. Jedna z nich dotyczy ekranu. W uaktualnionym modelu jest on dotykowy, dzięki czemu sterowanie urządzeniem jest łatwe i szybkie. Druga zmiana to bez dwóch zdań jeszcze lepsza jakość zdjęć (głównie ze względu na lepszy zakres tonalny, przez co aparat lepiej radzi sobie z bardzo kontrastowymi scenami) oraz filmów (model ten oferuje rejestrowanie w 4K przy 30 kl./sek, czym nie może pochwalić się model A6000). Największym zaskoczeniem jest jednak autofokus, który w praktyce okazuje się zauważalnie lepszy nawet od systemu AF obecnego w wyższym modelu Sony A6300, dzięki bardzo skutecznemu mechanizmowi śledzenia obiektów i wykrywania oczu fotografowanych osób.

Komu więc polecamy Sony A6100? To najlepszy aparat dla nieco bardziej wymagających amatorów, którym tańszy Sony A6000 po prostu nie wystarcza, ale jednocześnie zależy im na zakupie możliwie najtańszego modelu aparatu Sony zapewniającego najlepszą dostępną jakość zdjęć i filmów, wydajność autofokusu oraz usprawnienia pozwalające na jeszcze wygodniejszą obsługę sprzętu (usprawniona bateria, dotykowy ekran).

Ze względu na swoje niewielkie wymiary i masę, bezlusterkowce Sony A6x00 są bardzo poręczne. W połączeniu z niewielkim obiektywem niektóre z nich można nawet zmieścić w nieco większej kieszeni.

Bezlusterkowce Sony: dla kogo Sony A6400?

Bezlusterkowiec Sony A6400

Sony A6400 to bezpośredni następca popularnego wśród miłośników filmowania modelu Sony A6300, który polecamy przede wszystkim wymagającym i zaawansowanym użytkownikom poszukującym bardzo uniwersalnego aparatu, bądź też filmowcom, którzy stawiają na najwyższą jakość nagrywanego materiału oraz mnogość funkcji wideo. Co czyni ten model dobrym wyborem dla fanów kręcenia filmów? Bo trudno znaleźć lepiej wyceniony model w ofercie tego producenta, który oferowałby szereg profili filmowych (w tym płaski profil kolorystyczny S-Log), funkcję nagrywania timelapse, slow-motion w rozdzielczości FullHD i 100 kl./sek. i gwarantował aż tak dobrą jakość filmów 4K.

Model Sony A6400 ma w pełni dotykowy i odchylany o 180 stopni ekran, a ze względu na nieco zmienioną konstrukcję, nie nagrzewa się w trakcie filmowania aż tak, jak poprzednik. Równie istotną zmianą jest także jeszcze lepszy i szybszy system autofokusu, którego działanie znacznie przewyższa system, w który wyposażono starsze modele. Co więcej, nie gubi się on nawet w trakcie słabych warunków oświetleniowych i skutecznie śledzi obiekwy w czasie nagrywania filmów.

Trzeba jednak pamiętać, że choć pod wieloma względami model ten wypada lepiej od starszego, jednak droższego modelu A6500, to w przeciwieństwie do niego nie może on pochwalić się stabilizowaną matrycą. Jeśli więc jest ona dla Was priorytetem, bo nie macie zamiaru korzystać na przykład z gimbala, to starszy, ale droższy model Sony A6500 może okazać się lepszym wyborem.

Bezlusterkowce Sony: dla kogo Sony A6500?

Bezlusterkowiec Sony A6500

Sony A6500 jest aparatem, którym w praktyce niewiele różni się od wcześniej wspomnianego modelu Sony A6400. Okaże się on jednak dobrą alternatywą dla tych osób, które nie wyobrażają sobie zaawansowanego aparatu bez wydajnej, wbudowanej stabilizacji matrycy. Oprócz tego może on pochwalić się w pełni dotykowym ekranem, jednak nie tak funkcjonalnym, jak na przykład w Sony A 6400, bo nie nie sposób odwrócić go o 180 stopni (co ma znaczenie na przykład w trakcie vlogowania). Nieco groszy jest również system AF. To w dalszym ciągu jeden z najszybszych systemów autofokusu wśród zaawansowanych bezlusterkowców, jednak nie tak szybki, jak nowy system, którym może pochwalić się Sony A6100, A6400 i Sony A6600. Warto podkreślić, że i on zapewnia ogromne możliwości filmowcom. Znajdziemy tu profile filmowe, tryby półautomatyczne (jednak nie znajdziemy tu na przykład odrębnej opcji kręcenia timelapse). Mówiąc krótko: to wciąż świetny i bardzo zaawansowany aparat, jeśli jednak stabilizacja matrycy nie jest dla Was jednym z priorytetów, to znacznie lepiej zwrócić uwagę na nowszy, bardziej funkcjonalny, a przy okazji tańszy model Sony A6400.

Bezlusterkowce Sony: dla kogo Sony A6600?

Bezlusterkowiec Sony A6600

Sony A6600 to najdroższy bezlusterkowiec z matrycą APS-C dostępny w ofercie Sony. W praktyce pod wieloma względami jest on bardzo podobny do modelu A6400, czyli ma: najnowszy system autofokusu z techniką Eye AF, dotykowy, odchylany o 180 stopni ekran, jeszcze lepszą kolorystykę zdjęć (na przykład nieba, skóry, z którą starsze modele Sony A6500, A6300 oraz A6000 nie radziły sobie tak dobrze). Ale nie oznacza to, że jest to droższa kopia Sony A6400, bo wyposażono go w jeszcze większe możliwości w trybie filmowania (na przykład HDR, czy brak 30-minutowego ograniczenia nagrywania). Model 6600 może też pochwalić się znacznie większym uchwytem, dzięki czemu aparat trzyma się pewniej. Nie można też zapomnieć o znacznie lepszej baterii, która pozwala na wykonanie aż 800 zdjęć (w stosunku do 350 w modelu A6500). A6600 zawdzięcza to dokładnie tej samej baterii, którą znaleźć można na przykład w pełnoklatkowym bezlusterkowcu Sony A9. Jest więc najlepszym wyborem dla najbardziej wymagających osób, które nie chcą godzić się na kompromisy, jednak wymagają lepszego działania na baterii, większej funkcjonalności, a przede wszystkim – najwyższego komfortu użytkowania.

Write a Comment