Najlepsze aplikacje do zdjęć
Jak robić dobre zdjęcia telefonem? Kilka praktycznych rad
Jak robić dobre zdjęcia telefonem? Kilka praktycznych rad
Smartfon to obecnie najpopularniejszy typ aparatu na świecie. W każdej godzinie wykonuje się nimi więcej zdjęć niż przez pierwsze 100 lat istnienia fotografii. Nic więc dziwnego, że każdy chce wykonywać świetne zdjęcia smartfonem. Jeśli więc zastanawiasz się, jak robić ładne zdjęcia telefonem, to zajrzyj do tego artykułu. Znajdziesz w nim wiele przydatnych wskazówek, które pozwolą Ci zamienić Twój smartfon w pełni funkcjonalny aparat na każdą okazję.
Jak zrobić dobre zdjęcie telefonem — nie potrzebujesz drogiego sprzętu!
Za popularność smartfonów jako aparatów fotograficznych odpowiadają przede wszystkim dwie kwestia – to że mamy je zawsze przy sobie i to że oferują świetne aparaty. Niegdyś smartfony zapewniały jakość zdjęć, która pozostawiała wiele do życzenia. Konieczne było nawet wyróżnianie fotografii mobilnej, co służyło nieco usprawiedliwieniu jakości zdjęć. Obecnie urządzenia mobilne zapewniają tak dobrą jakość fotografii, że często pomija się to jakim sprzętem zostały wykonane na rzecz po prostu cieszenia się obrazami.
Aby więc rozpocząć przygodę z fotografią nie potrzebujesz wcale dużo dodatkowego sprzętu. Możesz chwycić za swój smartfon i już dziś rozpocząć wykonywanie świetnych ujęć. Ewentualnie może być Ci potrzebna dodatkowa aplikacja do zdjęć, która da Ci dostęp do wszystkich funkcji fotograficznych smartfona i umożliwi uwolnienie jego całego potencjału. Mogą to być przykładowo korzystanie z długich czasów naświetlania czy plików RAW. Telefon z dobrym aparatem będzie niezastąpionym sprzętem, dzięki któremu przez cały czas będzie gotowy do zrobienia niesamowitego zdjęcia.
Dobre zdjęcie telefonem — używaj trybu profesjonalnego
W zależności od modelu smartfona wyjściowo korzysta się z podstawowego trybu fotografowania, który umożliwia szybkie wykonanie fotek. Niemniej możesz z łatwością skorzystać z bardziej rozbudowanych trybów – inspirowanych tym, jak pracują profesjonaliści. Większość smartfonów posiada wbudowane aplikacje fotograficzne, które dają dostęp zarówno do trybu podstawowego, jak i rozbudowanego.
W tym pierwszym trybie możliwe jest określenie podstawowych funkcji, takich jak proporcje zdjęcia czy włączenie lub wyłączenie podstawowych opcji. Resztę pozostawia się algorytmom, które dopasowują ustawienia ekspozycji tak, aby uzyskać najlepsze wyniki w danych warunkach oświetleniowych i przy danej scenie. W trybie rozbudowanym możliwe jest jednak przejęcie sterów i ustawianie poszczególnych opcji. Przykładowo możesz samemu dopasować czas naświetlania, czułość ISO czy dopasowywać działanie flesza. Warto pamiętać, że dostępne opcje uzależnione są od poszczególnych modeli smartfonów i wykorzystywanych aplikacji.
Jak robić dobre zdjęcia telefonem — kadrowanie zdjęcia. Pamiętaj o regule trójpodziału
Jedną z pierwszych decyzji, która czasami następują nawet przed wyjęciem smartfona z kieszeni jest kadrowanie ujęcia. Czasami najpierw widzi się scenę, która tak zachwyca, że decyduje się na jej uwiecznienie. Warto jednak poznać kilka prostych zasad związanych z kadrowaniem, tak aby móc zawsze z łatwością dopracować ujęcie i uzyskać najlepsze możliwe rezultaty.
Podstawową zasadą wykorzystywaną podczas kadrowania fotografii jest zasad trójpodziału. Ma ona zastosowanie niezależnie od tego, jaki aparat wykorzystujesz – czy fotografujesz telefonem czy bezlusterkowcem czy lustrzanką. Chodzi w niej o to, aby podzielić boki zdjęcia na 3 równe odcinki. Następnie pomiędzy wyznaczonymi przez te odcinki punktami prowadzi się linie proste prowadzące do przeciwległego boku. W efekcie powstają 4 linie, które dzielą kadr na 9 równych prostokątów. W miejscach przecięcia tych linii powstają tak zwane mocne punkty obrazu. Te punkty to ogromny sprzymierzeniec podczas kadrowania!
Telefon z bardzo dobrym aparatem to nie wszystko! Przyda się także jego świadome wykorzystanie i ciągle rozwijanie swoich umiejętności fotograficznych. Łatwym krokiem, który pomoże wznieść Twoje zdjęcia na wyższy poziom, będzie zasada trójpodziału. Gdy już masz wyznaczone mocne punkty obrazu, to możesz je wykorzystać do kadrowania. Umieszczaj w nich najważniejsze elementy obrazu. Gdy przykładowo wykonujesz portret kogoś na ulicy, postaraj się go przesunąć od środka obrazu nieco na bok, tak aby sylwetka czy twarz wypadła w mocnych punktach obrazu.
Kadrując zdjęcie w oparciu o zasadę trójpodziału możesz wykorzystać tylko jeden mocny punkt. Nie ma konieczności takiego kadrowania, aby główny motyw pokrywał się z kilkoma punktami. Możesz także skorzystać z siatki kadrowania dostępnej w Twoim smartfonie. Gdy wybierzesz tę opcję, po uruchomieniu aplikacji fotograficznej na ekranie smartfona wyświetli się siatka z naniesionymi liniami trójpodziału. Teraz w trakcie kadrowania możesz cały czas podglądać, czy obiektyw są umieszczone w mocnych punktach. To bardzo pomocne narzędzie!
ISO, przysłona, czas naświetlania — jak zrobić dobre zdjęcie telefonem bez możliwości zmiany tych ustawień?
Najlepszy telefon do zdjęć, to taki który łączy w sobie świetne parametry z łatwością obsługi i możliwością dostosowywania ustawień ekspozycji. Czasami jednak zdarza się tak, iż nie każdy smartfon daje pełen dostęp do wszystkich opcji. Niekiedy konieczne jest zastosowanie zewnętrznej aplikacji fotograficznej tworzonej przez niezależne studia programistyczne. Takie apki do zdjęć dostępne są w Google Play czy App Store (więcej na ten temat w dalszej części artykułu).
Jeśli więc z różnych powodów musisz się zdać na automatykę aparatu, to wciąż możesz wykonywać świetne zdjęcia i kreatywnie się bawić. Przede wszystkim potężnym narzędziem w rękach każdego fotografa jest kompozycja i umiejętność wyczucia najlepszego momentu do wyzwolenia migawki. Pamiętaj także, że większość smartfonów posiada stałą przysłonę, co oznacza, że nie można fizycznie zmieniać wielkości otworu względnego. To oznacza, że każde zdjęcie wykonywane jest przykładowo z wartością przysłony f/2.0, a jedynie zmianie ulegają czas naświetlania i czułość ISO.
Wiele nowoczesnych smartfonów z kilkoma aparatami udostępnia tryb symulowania głębi ostrości. Na podstawie danych zgromadzonych przez dwie kamery (czasami jedna jest wykorzystywana wyłącznie do tego) można symulować efekt bokeh i po wykonaniu zdjęcia na różne sposoby odseparowywać główny motyw od tła. Jest to bardzo ciekawe rozwiązanie, które umożliwia dodatkową artystyczną ekspresję w trakcie fotografowania.
Tryb auto w telefonie — czy można nim zrobić dobre zdjęcie?
Oczywiście że tak! Wiele smartfonów posiada naprawdę bardzo rozbudowane i sprawne algorytmy, które umożliwiają bardzo sprawne rozpoznawanie warunków oświetlenia i dopasowywanie najlepszych ustawień. Co więcej wiele z nich wykorzystuje rozwiązania oparte o sztuczną inteligencję, która zapewnia dodatkowe rozpoznawanie typów scen czy obiektów i umiejętne, automatyczne ich fotografowanie.
Fajnie jest móc pobawić się ustawieniami zdjęć czy mieć pełną kontrolę nad tym, jak będzie wyglądało Twoje zdjęcie, jednakże podczas codziennego wykonywania zdjęć bardzo praktyczne jest korzystanie z funkcji automatycznych. Często wydarzenia dzieją się tak szybko i niespodziewanie, że ręczne dopasowanie ustawień byłoby wręcz niemożliwe. Warto poćwiczyć robienie zdjęć w trybie automatycznym, gdyż pozwala to na poznanie specyfiki jego działania. Nawet przy automatycznych ustawieniach możesz robić dobre zdjęcia telefonem na Instagram.
Jak robić dobre zdjęcia telefonem? Przydatne aplikacje
Siła każdego smartfona tkwi w konstrukcji jego aparatu i w oprogramowaniu. W tym drugim przypadku możesz z łatwością wzbogacić swój smartfon o ciekawe aplikacje. Znajdziesz wśród nich aplikacje będące alternatywą dla podstawowej apki fotograficznej danego smartfona, czy takie, które umożliwiają robić zdjęcie telefonem w nocy czy fotografowanie smartfonem pod wodą. Wśród ciekawych apek znajdziesz także takie, które pozwalają na obróbkę gotowych kadrów, stosowanie filtrów czy pozwalają sprawnie przenieść zdjęcia z telefonu na komputer.
Lista najlepszych aplikacji fotograficznych na smartfon mogłaby być naprawdę długa, gdyż wśród nich można znaleźć wiele znakomitych pozycji – zarówno płatnych, jak i darmowych. Warto zajrzeć do Google Play bądź App Store, aby poszukać po rekomendacjach innych użytkowników najlepszych dla siebie fotograficznych aplikacji mobilnych.
Dobre zdjęcia telefonem dzięki dodatkowemu obiektywowi
Coraz częściej producenci smartfonów instalują w swoich urządzeniach kilka aparatów. Kilka obiektywów ma przeróżne zastosowania. Jedno z nich zostało już wspomniane w jednym z poprzednich akapitów – dodatkowy obiektyw pozwala na zastosowanie funkcji symulacji głębi ostrości. Jednakże dodatkowe aparaty w urządzeniu mobilnym mają także bardziej tradycyjne zastosowanie. Przykładowo są to obiektywy pozwalające na 2-krotne przybliżenie obrazu czy zwiększenie kąta widzenia. W telefonach stosuje się także obiektywy z makro soczewkami, które pozwalają na wykonywanie zdjęć miniaturowych obiektów. Kilka obiektywów w smartfonie to świetne rozwiązanie, które sprawia, że telefon staje się jeszcze bardziej funkcjonalnym i niezależnym aparatem.
Aparaty dla pośredników nieruchomości – przegląd rynku
Pośrednicy nieruchomości działają na mocno konkurencyjnym rynku, gdzie często decydujące znaczenie dla powodzenia ma wyróżnienie oferty biura. Zdjęcia ofertowe to wizytówka agencji nieruchomości, choć ich rola nadal pozostaje mocno niedoceniana. Zazwyczaj przesądzają o tym, czy klient zechce zapoznać się bliżej z ofertą, czy obojętnie ją ominie.
Dlaczego profesjonalne zdjęcia nieruchomości są ważne? Dlaczego warto kupić dobry sprzęt i zrezygnować z fotografowania telefonem? Jakie modele aparatów fotograficznych sprawdzą się w pracy pośrednika nieruchomości? Sprawdź!
Rola profesjonalnych zdjęć ofertowych w sprzedaży nieruchomości
Kluczem do przyciągnięcia uwagi klienta do nieruchomości jest staranna i rzetelna oferta, a więc taka, która zawiera wysokiej jakości zdjęcia oraz dokładny i wzbudzający zainteresowanie opis. Potencjalni nabywcy mieszkań i domów zanim podejmą ostateczną decyzję w sprawie zakupu czy wynajmu, przeglądają setki ogłoszeń.
Wyróżnienie oferty przekłada się na faktyczny wzrost zainteresowania, a także realną sprzedaż nieruchomości. Czym skutecznie wyeksponować ogłoszenie? Kluczowym elementem oferty są profesjonalnie wykonane zdjęcia, dlatego tak istotne jest poważne podejście do jakości fotografii. Niestety pośrednicy nieruchomości nadal nie doceniają ważności zdjęć przy profesjonalnym prezentowaniu nieruchomości i mocno zaniedbują ten obszar.
Co decyduje o jakości zdjęć ofertowych – umiejętności pośrednika czy sprzęt?
O jakości zdjęcia nieruchomości decydują zarówno umiejętności pośrednika, jak i niezawodny i właściwie dobrany sprzęt. Profesjonalnie wyposażone, intuicyjne w obsłudze, niewielkich rozmiarów i kompatybilne z urządzeniami mobilnymi, dostępne na rynku aparaty fotograficzne można kupić już za niespełna 2 500 zł.
Pozwalają one na manualną kontrolę tego, co dzieje się z obrazem, ale też wyposażone są w praktyczne programy, które pozwalają wykonać wysokiej jakości zdjęcia przy posiadaniu podstawowej wiedzy i umiejętności technicznych. Stawiając na jakość zdjęć ofertowych, trzeba przede wszystkim zadbać o szkolenia i przygotowanie techniczne oraz zakup wygodnego i dobrze wyposażonego aparatu fotograficznego.
Sposób na profesjonalne zdjęcia – o czym trzeba wiedzieć, fotografując nieruchomość?
Fotografując nieruchomość, warto pamiętać o kilku ważnych aspektach, które w znacznym stopniu wpływają na jakość zdjęcia. Przygotowywanie wnętrz zgodnie z zasadami home stagingu, umiejętność fotografowania pomieszczeń w połączeniu z dobrze dobranym sprzętem to sposób na profesjonalne zdjęcia i wyróżnienie ogłoszeń biura pośrednictwa w sprzedaży nieruchomości na bardzo konkurencyjnym rynku.
Dlaczego warto postawić na zakup własnego sprzętu niż zlecać usługi firmie zewnętrznej? Przede wszystkim ze względów ekonomicznych. Nie trzeba wybierać sprzętu za kilkanaście tysięcy złotych, by robić wybitne zdjęcia ofertowe. Sesja zdjęciowa jednej nieruchomości to koszt rzędu 300-800 złotych, a nawet więcej. W pracy agencji nieruchomości koszty te szybko się mnożą. Zlecając sesję zdjęciową fotografowi z firmy zewnętrznej, trzeba mieć wiedzę, czego się oczekuje i umieć jasno sprecyzować swoje wymagania. Ważne, by potrafić ocenić, czy zdjęcia te rzeczywiście są profesjonalnie wykonane i w umiejętny sposób przedstawiają ofertę.
Aparat fotograficzny a smartfon – dlaczego opłaca się kupić dobry sprzęt?
Charakter pracy pośrednika nieruchomości często wymusza stosowanie wygodnych, praktycznych, wielofunkcyjnych i mobilnych narzędzi. Do zrobienia zdjęć ofertowych zwyczajowo więc agent sięga po smartfon. Czy to na pewno jest dobre narzędzie do fotografowania? Poza mobilnością, jaką daje telefon, nie można oczekiwać, że będzie wykonywał wysokiej jakości zdjęcia. Decyduje o tym brak takich funkcji, których manualne ustawienie pozwala osiągnąć zamierzony obraz w konkretnych okolicznościach, nierzadko trudnych. Zasada wydaje się prosta – pośrednik nieruchomości to profesjonalny fotograf, a ten powinien posługiwać się fachowym sprzętem, a nie zamiennikiem.
Jakie funkcje posiada aparat fotograficzny i dlaczego są ważne przy fotografowaniu nieruchomości?
Smartfon może być dobrym narzędziem, ale wyłącznie w idealnych warunkach pomieszczenia, przy doskonałej pogodzie i w pełnym oświetleniu. Aparat fotograficzny daje możliwość regulowania takich parametrów, jak przysłona, migawka, czułość matrycy czy balans bieli i ciepła, zgodnie z potrzebami wnętrza, światła czy pogody.
Bez statywu trudno o wysokiej jakości zdjęcia wnętrz, ponieważ trudno jest utrzymać aparat czy telefon bez poruszania. Aparaty fotograficzne wyposażone w wydajny system stabilizacji matrycy redukują drgania powstałe przy robieniu zdjęć z ręki. Z powodzeniem zastępują przenośne statywy i usprawniają mobilne fotografowanie. Smartfon takich możliwości nie daje.
Wybierając konkretny fragment pomieszczenia do fotografowania, trzeba pamiętać o kontrolowaniu ostrości i głębi obrazu. Ustawienia migawki i przysłony pozwalają monitorować to, co dzieje się z obrazem. Równie ważne w fotografowaniu jest oświetlenie przestrzeni i zachowanie jak najbardziej naturalnego światła na zdjęciach. Zbyt ciepłe i żółte albo zbyt niebieskie fotografie mało atrakcyjnie prezentują się w ogłoszeniu, zniechęcając potencjalnych klientów do bliższego zapoznania się z ofertą. Aparaty fotograficzne wyposażone są w automatyczne systemy balansu bieli i sensory, które instynktownie dopasowują się do światła w miejscu fotografowania. Wprawdzie telefon z aparatem posiada odpowiedni obiektyw, ale tylko pozornie pozwala uzyskać dobrą rozdzielczość. W rzeczywistości obraz jest słabej jakości i nie można z nim wiele zrobić podczas obróbki.
Aparaty fotograficzne dla pośredników do 2500 zł
Prezentowane poniżej wybrane modele aparatów fotograficznych ze względu na swoje atrybuty i parametry optymalnie uzupełnią pracę pośrednika nieruchomości w każdych warunkach, jednocześnie pozwalają później na znacznie więcej w obróbce fotografii niż smartfon. Są lekkie i kompaktowe, a więc zajmują niewiele miejsca, posiadają rozbudowane możliwości, zatem mogą pracować bez statywu i obiektywów, świetnie sprawdzają się w słabych warunkach oświetleniowych, a także pozwalają edytować zdjęcia z poziomu aparatu i przesyłać je na inne urządzenia mobilne.
To kompaktowy aparat cyfrowy, który wyposażono w ciekawe rozwiązania techniczne zaspokajające potrzeby aktywnych i zabieganych fotografów - w pracy pośrednika nieruchomości powinien sprawdzić się idealnie. Aparat pozwala na fotografowanie w bardzo słabych warunkach oświetleniowych i z ręki, co jest szczególnie przydatne przy robieniu zdjęć o zmierzchu czy w pochmurne dni. Zaletą sprzętu jest możliwość wykonania prostej obróbki obrazu bezpośrednio w aparacie.
Ten cyfrowy model aparatu charakteryzuje się kompaktowymi rozmiarami oraz lekkością. Racjonalnie zachowany stosunek wielkości matrycy do rozdzielczości pozwala robić zdjęcia w trudnych warunkach oświetleniowych, a wbudowana stabilizacja daje możliwość fotografowania bez statywu. Specjalny moduł Wi-Fi ułatwia przesyłanie zdjęć na inne urządzenia. W aparacie można skorzystać zarówno z automatycznych ustawień, jak i samodzielnie wygodnie dopasowywać parametry urządzenia do warunków pomieszczenia.
Aparaty fotograficzne dla pośredników do 4000 zł
Lustrzanka Canon to dobry sprzęt dla osób początkujących, które dopiero odkrywają tajniki profesjonalnej fotografii. Obsługę aparatu ułatwia wbudowany tryb przewodnika. Niewielkie rozmiary sprawdzą się w mobilnej pracy. Zdjęcia z Canona są wysokiej rozdzielczości, co daje większe możliwości podczas ich edycji. W aparacie zastosowano szeroki zakres czułości ISO, szczególnie istotny parametr w fotografowaniu nieruchomości, który pozwala robić profesjonalne zdjęcia we wnętrzach i przy słabym oświetleniu, bez szumów i utraty ostrości.
Ta kompaktowa lustrzanka wyróżnia się nie tylko ergonomiczną budową, ale również bardzo wytrzymałą konstrukcją. Aparat jest wygodny i intuicyjny w obsłudze. Posiada dobre parametry niezbędne do profesjonalnych sesji zdjęciowych nieruchomości, w tym wysoki zakres czułości i wysoką rozdzielczość.
Aparaty z obiektywem – zestawy do 8000 zł
Cyfrowy aparat FujiFilm posiada pełny zestaw ustawień ręcznych, a to niezbędna funkcjonalność przy fotografowaniu nieruchomości w różnych warunkach. Specjalnie zaprojektowana matryca aparatu pozwala tworzyć szczegółowe i wyraziste obrazy, a szeroki zakres czułości na światło minimalizuje szumy. Zastosowane w sprzęcie rozwiązania techniczne pozwalają robić profesjonalne zdjęcia bez użycia statywu i przy bardzo trudnym oświetleniu. Plusem jest także niewielki format i lekkość.
W lustrzance Nikon zastosowano profesjonalne rozwiązania techniczne, które umożliwiają błyskawiczne ustawienie ostrości, nawet przy fatalnym oświetleniu, a ogromny zakres czułości ISO pozwala robić udane zdjęcia niemal w całkowitym mroku. Dzięki wysokiej precyzji i wyrazistości obrazu aparat sprawdzi się także przy nagrywaniu filmów pokazowych nieruchomości. Możesz wyróżnić ofertę swojego biura, wstawiając do ogłoszeń krótkie filmy poglądowe.
Cyfrowy aparat Sony wyróżnia zastosowanie rozbudowanych funkcji automatycznego ustawiania ostrości, dzięki którym fotograf może całkowicie zawierzyć sprzętowi i skupić uwagę na kompozycji obrazu. To typowy sprzęt dla profesjonalnego fotografa, z autofocusem i szybkim trybem seryjnym. Nowoczesna matryca zapewnia odwzorowanie naturalnych kolorów przedmiotów, także w słabych warunkach oświetleniowych. Aparat mieści się w kieszeni, a pozwala tworzyć profesjonalne zdjęcia i filmy.
Przeczytaj również:
Zdjęcia nieruchomości - 8 kluczowych wskazówek, jak robić je dobrze
zdjęcie tytułowe:
Najlepsze aplikacje do zdjęć
Podstawowe aplikacje do wykonywania fotografii nie są zwykle zbyt rozbudowane. Producenci muszą znaleźć złoty środek między łatwością obsługi a liczbą opcji. Dlatego zebraliśmy najlepsze aplikacje do zdjęć, które rozbudują możliwości Twojego aparatu w telefonie.
Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ
Ile razy zdarzyło ci się, że zrobiłeś fotografię i już na gotowym zdjęciu zauważyłeś, że… coś z nim jest nie tak. Wiesz, że chciałbyś mieć więcej opcji, pobawić się ustawieniami, wyeksponować inny element, coś jeszcze poprawić. Masz przeczucie, że Twój aparat w smartfonie robi co prawda niezłe zdjęcia, ale brak mu odpowiedniego oprogramowania. Może warto zastąpić fabryczną apkę aparatu? Sprawdź, które aplikacje będą się nadawały do tego najlepiej.
Najlepsze aplikacje do zdjęć:
Najlepsze aplikacje do zdjęć: Camera Zoom FX
To bardzo profesjonalna aplikacja do robienia fotografii. Jedną z największych jej zalet jest cyfrowa stabilizacja obrazu, która pozwala na wykonanie nieporuszonego zdjęcia. Do dyspozycji masz też liczne predefiniowane filtry, które pozwolą przerobić zdjęcia, a często uzyskać zaskakujące efekty. Nie zabrakło tu oczywiście bardzo zaawansowanych opcji wykonywania fotografii, skierowanych raczej do doświadczonych użytkowników. Dostępny jest również zapis zdjęć w formacie RAW, który może okazać się zabójczy dla pamięci w twoim telefonie, ale zbawienny w późniejszej obróbce. Uwaga – za aplikację Camera Zoom FX trzeba zapłacić około 18 złotych.
Najlepsze aplikacje do zdjęć: YouCam Perfect
YouCam Perfect nie jest może aplikacją specjalistyczną, jak ta zaprezentowana wyżej, ale zdecydowanie przyda się osobom, które lubią wykonywać autoportrety, zwane też selfiakami. YouCam Perfect pomoże Ci w zrobieniu zdjęcia i nałoży odpowiednie filtry, które pozwolą dopasować fotografię do Twoich potrzeb. Jednocześnie aplikacja oferuje cały wachlarz funkcji pozwalających na tak zwane upiększanie. Oczywiście warto wiedzieć, że z filtrami wygładzającymi niedoskonałości nie należy przesadzać, bo zdjęcie będzie wydawało się nienaturalne. Nie zmienia to jednak faktu, że YouCam Perfect jest w tej kwestii naprawdę subtelne. Aplikacja jest darmowa.
Telefon z dobrym aparatem w przykładowym abonamencie:
Najlepsze aplikacje do zdjęć: Camera FV-5 Lite
Ta aplikacja świetnie sprawdzi się, jeśli przenosisz się z pełnowymiarowego aparatu fotograficznego na smartfona, bo interface bardzo przypomina to, co możesz znać z właśnie z wykonywania zdjęć lustrzanką. Camera FV-5 Lite jest aplikacją darmową i oczywiście są tu pewne ograniczenia (które można znieść za około 13 złotych i 9 złotych, jeśli za pomocą aplikacji chcemy nagrywać filmy). W podstawowej wersji dostaniesz między innymi kilka siatek kompozycyjnych, możliwość przypisania opcji programu do przycisków głośności (co jest bardzo przydatne, jeśli chcesz spersonalizować sobie proces robienia zdjęć). Dodatkowo dostępny jest autofokus i histogram RGB.
Najlepsze aplikacje do zdjęć: Open Camera
Open Camera to jedna z najlepszych darmowych aplikacji do fotografii mobilnej. Program ma dwie twarze. Z jednej strony to banalna i przypominająca preinstalowane programy aplikacja aparatu. Z drugiej zaś, gdy dobrze jej się przypatrzysz, to okaże się, iż kryje się w niej cała masa opcji, które stają się przydatne, gdy wiesz, co z nią zrobić. Jest tu więc samowyzwalacz z odliczanie głosowym, pozwala na szybkie zmienienie rozmiaru zapisywanego zdjęcia, jest zmiana trybu lampy doświetlającej, a także możliwość wykonywania zdjęć HDR złożonych z fotografii o różnej ekspozycji. Ciekawą i bardzo przydatną opcją jest możliwość ustawienia pasującego nam interwału trybu zdjęć seryjnych.
Telefon z dobrym aparatem w przykładowym abonamencie:
Najlepsze aplikacje do zdjęć: A Better Camera
Nazwa mówi wszystko: A Better Camera ma pełnić funkcje kamery, ale robić to po prostu lepiej. Jest choćby możliwość zapisywania zdjęć w formacie RAW, usunąć ruszające się i psujące zdjęcie obiekty, wykonać zdjęcie panoramy w 360 stopniach. Aplikacja świetnie radzi sobie nawet z bardzo trudnymi zadaniami, bo sama wykonuje serię zdjęć, a potem łączy je ze sobą, aby uzyskać jak najlepszy efekt. Nie zabrakło tu również możliwości regulowania wieloma ustawieniami, jak choćby czułością matrycy, ekspozycją. A Better Camera również świetnie radzi sobie z wykonywaniem zdjęć nocnych, bo te łączy z ośmiu fotografii, tworząc jedno, jasne i wyraźne zdjęcie. Aplikacja jest darmowa, ale aby móc korzystać z dodatkowych funkcji trzeba będzie zapłacić kilka złotych ekstra, ale – co warte docenienia – najpierw można ją wypróbować.
Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ
Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!
Write a Comment